Artykuł sponsorowany

Suplementy w diecie dla psa – co warto o nich wiedzieć?

Podobnie jak w świecie ludzi, u zwierząt także stosuje się suplementy diety. Do wyboru mamy szereg preparatów od wielu firm specjalizujących się w wyrobie tego typu produktów. Jednak przed podaniem swojemu zwierzęciu suplementu diety warto poznać ten świat i dowiedzieć się na ten temat więcej. Dobrze również skonsultować się z lekarzem weterynarii. W naszym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat suplementów diety dla psa.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czym są suplementy dla psa i jakich składników dostarczają czworonogom
  • kiedy zalecane są suplementy dla psa
  • dlaczego warto skonsultować z lekarzem weterynarii podawanie suplementów swojemu pupilowi

Właściwe odżywianie psa oraz suplementacja to istotny element diety czworonoga. Jego żywienie powinno być oparte o dostarczanie mu odpowiednich ilości składników odżywczych oraz składników mineralnych. Warto kupować karmę o odpowiednim składzie dopasowanym do wieku, wagi oraz rasy zwierzęcia. Podobnie jest z suplementami diety. Je także należy stosować tak, aby przynosiły psu korzyści. Ich rodzaj również należy dopasować do wieku oraz potrzeb czworonoga.

Suplementy dla psa

Suplementy dla psa – czym są te preparaty i w jakiej formie podawane są czworonogom?

Suplement dla psa to preparat o specjalistycznym przeznaczeniu, mający co do zasady dostarczyć czworonogowi odpowiedniej ilości składników mineralnych oraz witamin, a także innych składników odżywczych. Preparaty te mają uzupełniać niedobory w jego diecie oraz pełnić funkcję pomocniczą w przypadku, gdy cierpi na jakieś choroby i należy dodatkowo suplementować jego dietę. O stosowanie suplementów diety warto zapytać lekarza weterynarii, który powie nam, kiedy i w jakiej sytuacji warto podawać psu taki preparat. Forma, z jaką spotkamy się w przypadku suplementów diety dla psa to nie tylko tabletka, może to być np. proszek lub płyn.

Suplementy dla psów dorosłych i szczeniaków – kiedy są stosowane lub zalecane?

Suplementy dla psa najczęściej w składzie mają składniki pozwalające na poprawę jakości sierści, pracy układu pokarmowego i układu ruchu, wspomagające układ odpornościowy oraz kondycję układu kostnego. Często są zalecane przez lekarzy weterynarii w okresie intensywnego wzrostu czworonoga. Jak już wspominaliśmy, stosowanie suplementów dla psów warto skonsultować z weterynarzem, aby nie dopuścić do efektów niepożądanych spowodowanych zbyt wysokim poziomem danego składnika, co może się czasem zdarzyć nie z naszej winy.

Oprócz stosowania suplementów diety warto pamiętać o dobrej jakościowo karmie, która będzie miała odpowiednią ilość składników odżywczych. Karma, podobnie jak suplementy, powinna zostać dopasowana do aktualnych potrzeb twojego pupila, jego rasy i wieku.

Suplement diety dla psa – gdzie kupić i jak znaleźć dobry preparat, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie stawów i mięśni?

Rynek suplementów diety dla psa jest bardzo rozbudowany. Internetowe sklepy zoologiczne mają bardzo szeroką ofertę, uwzględniającą różne potrzeby naszych ulubieńców. Wybierając odpowiednie preparaty zwracajmy uwagę na ich skład oraz przeznaczenie. Pamiętajmy, że suplementacja powinna być dopasowana do karmy naszego pupila, aby poziom składników mineralnych w jego diecie był zbilansowany. W Internecie znajdziemy szereg profesjonalnych porad dotyczących prawidłowej suplementacji składników w diecie psa. Jednakże przed podaniem jakiegokolwiek składniku warto skonsulotwać się z weterynarzem.

Podsumowując, podawanie suplementów zależy od wielu czynników. Jeżeli nasz pies cierpi na jakieś choroby lub niedobory, prawidłowa suplementacja może znacznie poprawić jego kondycję i jakość życia.