Jak przyzwyczaić psa do jazdy samochodem?

Niektóre psiaki to wejdą do samochodu i od razu bez i takowego to stresu będą i gotowe na pierwszą to przejażdżkę, ale będą też i takie samochody, które i będą postrzegać ten pojazd za straszną, głośną metalową to puszkę, w której też i dodatkowo mają nudności, ale i bardzo trudno utrzymać ów równowagę. Jeżeli i akurat Twój pies ma właśnie i też takie o to skojarzenie z podróżami to musisz przeczytać ten ów artykuł dalej.

pies w samochodzie

Szczeniaki

W przypadku, gdy i masz szczeniaka, to jedna z tych i wielu różnych rzeczy, których to będziesz musiał, albo i musiała go nauczyć będzie właśnie i spokojna to jazda ów samochodem. Jest to kwestia, nad którą warto jednak pracować od samego całego ów początku, aby i pies miał pozytywne doświadczenia już w wieku tak naprawdę szczenięcym.

Jak może i również wyglądać pierwszy raz z zapoznaniem czworonoga z autami? Po rozłożeniu na przykład i transportera albo takowej to maty samochodowej możecie i posiedzieć w środku nawet i tak naprawdę bez uruchomienia silnika, tak i aby pies miał również chwilę na zaznajomienie się z różnymi to sytuacjami. Też i międzyczasie oczywiście musisz pochwalić i skarmiać psa. Nie widzisz żadnych też i oznak stresu? Takich jak:

– Pies nie Ziaja.

– Nie wierci się.

– Nie trzęsie się.

Jeżeli i tak to, to przechodzimy do kolejnego to etapu, jedziemy z nim na naprawdę mini wycieczkę. Może być to takowy i krótki odcinek wokół Twojego osiedla albo i na pobliską łąkę. Wysiądź wówczas z psem i pójdzie na fajny, ale i aktywny spacer tak, aby i pies, jak najlepiej mógł sobie zapamiętać taką o to wycieczkę.

Pies po przejściach

Niestety sprawa trochę wygląda inaczej, a również i dodatkowo jest bardziej to skomplikowane, gdy pies ma już wzmocnione negatywne owe skojarzenia z danym to bodźcem, w tym wypadku z podróżą samochodem. Przeżył jakiś wypadek albo i wyprawy kojarzą mu się na przykład tylko i wyłącznie z wizytą u weterynarza, albo i cierpi na nieustającą to chorobę lokomocyjną. Jeżeli i borykacie, się jednym z tych właśnie o to przypadkiem musicie, tutaj i poświęcić trochę więcej czasu na przekonanie psa do jazdy samochodem. Pamiętajcie, jednak, że za każdym ów razem pies ma inny próg takowej to tolerancji na stresory.

Rozbijcie powyższe etapy i na mniejsze to zadania do wykonywania — na początku samo podejście do samego to auta i zaznajomienie się będzie tak naprawdę ogromnym to sukcesem.

Bezpieczeństwo na drodze

Dodatkowym jednak i aspektem, który równie jest naprawdę ważny i myślę, że naprawdę i warto, go przy okazji poruszyć jest, ów bezpieczeństwo na drodze. Pies, który i jeździ w komfortowych, ale i bezpiecznych warunkach, na pewno zazna takowej to wiele więcej ów przyjemności z takiej o to jazdy ze swoim właścicielem.

Zobacz także spis leków dla psów.