Artykuł sponsorowany

Gryzaki dla psów – kiedy je podawać i jak wybrać te najlepsze?

Gryzaki przeznaczone dla psów są jedną z najczęściej kupowanych przekąsek, która zarówno zapewnia wyśmienity smak, jak i spełnia dodatkowe funkcje – oczyszcza zęby i dba o świeży oddech. Dostępne są w różnych wariantach, na przykład z suszonej skóry, uszu, kości, żwaczy. Kiedy najlepiej je podawać? Jak wybrać odpowiednie gryzaki dla psów?

Gryzaki dla psów

Dlaczego warto stosować gryzaki dla psów?

Odpowiednio dobrane, zdrowe gryzaki dla psa – https://www.nexpet.pl/wszystkie-produkty/gryzaki zapewniają mnóstwo korzyści dla zwierząt, dlatego warto pamiętać o tym, by mieć je w domu. Dlaczego warto je stosować?

Używanie gryzaków dla psów może być świetnym sposobem na poprawę zdrowia i zadowolenia psa. Wspomagają one naturalne procesy oczyszczania zębów, a także wzmacniają mięśnie szczęki i żuchwy. Również mogą być one sposobem na rozładowanie nadmiernego stresu u psów oraz wspomagają zdrowy rozwój.

Warto pamiętać o tym, że gryzaki muszą być dopasowane do wielkości psa i jego potrzeb żywieniowych. Dodatkowo warto nadzorować psa podczas korzystania z gryzaków.

Kiedy podawać gryzaki psom?

Gryzaki dla psów to popularna przekąska, która może być podawana zwierzęciem na różne sposoby. Kiedy najlepiej ją stosować?

Najlepiej jest dać psu gryzaka po skończonym posiłku. Zapobiega to wtedy gromadzeniu się nadmiaru płytki nazębnej i kamienia nazębnego na zębach.

Również można podawać je w nagrodę, na przykład gryzaki mogą być nagrodą za dobre zachowanie po treningu lub nauczeniu się nowej sztuczki.

Dodatkowo mogą przydać się wtedy, gdy trzeba odwrócić uwagę psa, na przykład podczas wizyty gości lub podczas burzy.

Oczywiście, gryzaki można również podawać, aby zająć psa. Może to być szczególnie pomocne dla psów, które są pozostawione same przez dłuższy czas lub które mają dużo energii.

Jaki gryzaki warto wybrać?

W sklepach zoologicznych dostępne są różne rodzaje gryzaków przeznaczonych dla psów. Na jakie produkty warto się zdecydować?

Najlepiej, aby były to zdrowe gryzaki dla psa, które zawierają naturalne składniki. Właśnie dlatego bardzo popularne są gryzaki produkowane z kości, suszonej skóry czy uszy, żwaczy, które są całkowicie naturalne, mają atrakcyjny zapach i smak dla psów, a także mogą wystarczyć na długi czas. Także należy dobrać je do wielkości psa, aby nie miał on problemów z ich gryzieniem.

Należy natomiast unikać takich gryzaków, które nie są wykonane z surowców naturalnych, zawierają w składzie barwniki, konserwanty, ponieważ mogą być one mniej przyjazne dla zdrowia zwierzęcia.

Różne zdrowe gryzaki dla psa można obecnie zakupić w internetowych sklepach zoologicznych, gdzie dostępne są one w wielu wariantach oraz w przystępnych cenach.