5 podstawowych komend, które musi znać każdy szczeniak

W pierwszych to i tygodniach takiego o to życia szczenięta uczą się też i podstawowych to umiejętności. Też jest to i idealny to moment na rozpoczęcie takowej to nauki najważniejsze też i komendy poprzez takową to zabawę z nim. Aby jednak i osiągnąć oczekiwane to rezultaty, musimy jednak i wykazać to dużą dozą cierpliwości i konsekwencją. Dzisiaj jednak i podpowiadamy też i które to komendy dla Twojego to szczeniaka powinny być i stanowić podstawę wspólnych również i ćwiczeń. Od czego i tak naprawdę zająć? Co musimy zacząć i ćwiczyć z naszym o to szczeniakiem, aby jednak i zdobył podstawowe umiejętności i od kiedy tak naprawdę od tego to i takiego to zacząć?

szczeniak

Komendy dla szczeniaka. Po co uczyć psa różnych komend?

To te, z i jakich to komend nauczyć Twojego to szczeniaka zdecydujemy tylko i wyłącznie od naszych to potrzeb indywidualnych, ale jednak i takich możliwości naszego to czworonoga. Poza też i standardowymi to komendami niektórzy to opiekunowie swoich psów i próbują nauczyć swoich podopiecznych o wiele to bardziej wymyślnych komend i sztuczek. Jednak i choć poziomie może się wydać, że to zbędnym zachowaniem, jednak i pamiętajmy, że poprzez i prostą to naukę cały czas stymulowany jest układ nerwowy i mózg naszego to młodego psiaka. Co też i więcej jest to sposób na spędzenie wielu to godzin wolnego czasu, a zarazem i wspaniałą zabawę. Zanim jednak i przejdziemy do tych i bardziej to zaawansowanych i trudnych sztuczek i trików, sprawdźmy te 5 podstawowych komend, które i powinien znać każdy młody pies.

  • 1 Komenda jest to „nie”.

Komenda „nie” to tak naprawdę jedna z tych najważniejszych komend, jakie powinien znać i każdy to szczeniak. Dzięki i również tej o to komendzie wyznaczymy granice a dodatkowo i nauczymy, na co może sobie też i pozwolić pies. Na co też i bezwzględnie nie pozwalamy na przykład a chcące zniechęcić też i szczeniaka do podgryzania swoich rąk, nóg, czy wielu to innych rzeczy, za każdym też i razem, gdy pies zechce, nas ugryźć powiedzmy, nie i przerwijmy tą zabawę.

  • 2 komenda to „zostaw”.

Podobnie jak też i w przypadku komendy nieopanowanie tej o to komendy pozwoli nam też i wiele elementów uniknąć a dodatkowo też i unikniemy to wielu nieprzyjemnych sytuacji, w tym i zatrucia pokarmowe czy wielu innym dolegliwością żołądkowym. Pamiętajmy, że szczenięta poznają też i cały to świat za pomocą węży czy też i smaku.

  • 3. Komenda to „siad”.

Komenda siad powinien i wykonywać to każdy pies. Zawołajmy swoje szczenie do siebie a wtedy i wymówmy słowo siad i delikatnie przyciśnijmy palcami okolice pleców. W ten też i taki o to sposób pokazujemy, że chcemy, aby pies usiadł na komendę.

  • 4, Komenda to „Zostań”

Komenda zostań to tak naprawdę i jedna z tych najważniejszych elementów i komend dla każdego szczeniaka. Jest też i jedną z tych najtrudniejszych do nauki. Szczeniaki są cały czas i w ruchu, dlatego również i im jest o wiele to ciężej się nauczyć tej o to komendy.

  • 5. Komenda to „do mnie”

Wśród i tych komend, do których i powinniśmy rozpocząć nasz o to trening to też i komenda do mnie. Jest ona niezwykle ważna, aby i Twój pies przychodził do Ciebie za każdym to razem. Dlatego i trzeba nauczyć psa tej o to komendy, aby i uniknąć wiele to nieprzyjemnych sytuacji.

Sprawdź produkty dla psów w naszym sklepie.